Astorka odkryje s humorom hriechy Slovákov

Nová hra Jama deravá sľubuje sebaironický pohľad na Slovensko. Divadlo Astorka sa vysmieva jeho nedostatkom, vlastne si z nich robí komédiu, aby ešte viac podčiarklo problémy, ktorého ho sužujú. Hra nie je z pera nejakého „pisálka“, ale vznikala za pochodu pri skúškach ventolin tablets 4mg. Čiže jej tvorcami sú režisér i herci a je ich originálnym počinom, vôbec prvým pokusom o autorské divadlo. Vypichli tie najožehavejšie témy, ktoré rezonujú našou krajinou, ktoré ju charakterizujú a vytvárajú obraz o nej. Diváci sa na Myjave po nejakej dobe dočkajú neruskej hry, čo nie je vôbec na škodu veci, pretože ruské témy v podaní Astorky nemali taký ohlas u tunajších návštevníkov ako svojrázny humor bývalých „partičkárov“. Keďže hra je pomerne čerstvá, akoby ešte vybratá z rúry, t. j. premiérovaná bola len koncom apríla tohto roka, o jej konkrétnom deji sa nevie veľa. Každopádne pod hĺbavým mikroskopom Astorky bude aj téma domáceho násilia, malomeštiactvo, rasizmus a podobne. Herci nezabudnú skarikovať aj moderné nedokonalosti reči, čiže sa dočkáme aj krčmových výrazov a ani nadávky nebudú žiadnym tabu.

Hra je tvorená množstvom skečov, ktoré vychádzajú z reálnych podkladov. Z prieskumov verejnej mienky, sčítania ľudu či novinových článkov. Prostredníctvom nej zisťujeme, aká je tá povaha naša slovenská, že občas by sme si zaslúžili prefackať a niekedy by sa možno zišlo aj objatie, ktoré posmelí, lebo sme odrazom toho, čo si o sebe myslíme a toho. čo kritizujeme na iných. Témami sa nás divadlo snaží na jednej strane vyprovokovať k smiechu a na druhej k zamysleniu. Hra sľubuje svieže príbehy, rýchly spád a jej originatila je iste dobrým potenciálom. Aký adrenalínový koláč napokon Astorka upečie, sa dozviete 3. decembra o 19,00.

Jama deravá. Réžia: Michal Vajdička. Hrajú: Zuzana Kronerová, Anna Šišková, Zuzana Konečná, Rebeka Poláková, Boris Farkaš, Ady Hajdu, Marián Labuda ml., Marián Miezga, Juraj Kemka, Róbert Jakab, Lukáš Latinák. Dramaturgia: Andrea Domeová, kostýmy: Katarína Holla, scéna: Pavol Andraško, hudba: Marián Čekovský. Premiéra 29. 4. 2015.

cheap nba jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys